Polski ład - tablica informacyjna

Inwestycje dofinansowane ze środków Rządowego Funduszu Polski Ład Program Inwestycji Strategicznych.

Budowa Sali gimnastycznej wraz z termomodernizacją budynku Szkoły Podstawowej w Krównikach oraz zainstalowaniem paneli fotowoltaicznych.

 

Opis zadania:

 

Budynek szkoły przejdzie  gruntowną termomodernizację obejmującą docieplenie budynku, wymianę stolarki okiennej na nową PCV oraz wymianę zewnętrznej stolarki drzwiowej na nową aluminiową. Ponadto planuje się wykonanie nowej, jasnej elewacji, wyremontowanie dachu (wraz z wykonaniem instalacji odgromowej) oraz wymianę całej instalacji kotłowni zasilającej budynek szkoły i hali.

 

Zostanie wybudowany budynek hali sportowej, który będzie posiadał  arenę sportową o wymiarach 12,10 x 24,05 m z wielofunkcyjnym boiskiem do piłki siatkowej, koszykówki i wyposażeniem lekkoatletycznym. Na parterze zlokalizowane będzie  również zaplecze sanitarno-szatniowe wraz z pokojem trenerów i magazynem. Arena sportowa, oprócz ogrzewania i mechanicznego przewietrzania pomieszczenia, będzie zawierała klimatyzację z funkcją dogrzewania. Dzięki takiemu wyposażeniu na hali będą mogły odbywać się zajęcia w komfortowych warunkach niezależnie od warunków atmosferycznych.

Piętro dobudowywanej hali będzie mieściło sale do ćwiczeń oraz kolejny węzeł sanitarno-szatniowy. Sala do ćwiczeń będzie mogła być wykorzystywana jako jedna całość lub zostać podzielona za pomocą ścianki przesuwnej na dwie odrębne sale: do ćwiczeń korekcyjnych i jako sala taneczna.

Wnętrza dobudowanej części zostaną wykończone w jasnych barwach, duża powierzchnia przeszkleń dodatkowo doświetli pomieszczenia użytkowe. Węzły sanitarno-szatniowe będą  wykończone  w wysokim standardzie w jednakowej kolorystyce oraz kompleksowo wyposażone.

Połączenie ze szkołą zostanie wykonane przez łącznik prowadzący z korytarza szkoły od strony wschodniej, gdzie znajdować się  będzie również osobne wejście umożliwiające w przyszłości korzystanie z Sali niezależne od funkcjonowania Szkoły. Parter budynku zostanie dostosowany dla osób niepełnosprawnych łącznie z instalacją przyzywową w toalecie.

 

Aktualizacja:

Wartość całego zadania wyniosła 6 941 683,95 zł (wraz ze zwiększeniem pierwotnej wartości o niezbędne dodatkowe prace do wykonania). Inwestycja była objęta dofinansowaniem ze środków „Polski Ład” w wysokości 4 165 000,00 zł. Pozostała część stanowiła środki własne Gminy. Prace budowlane trwały od lipca 2022 do końca listopada 2023 roku. Całość inwestycji została wykonana przez Przedsiębiorstwo budowlane RENOMEX Paweł Zawitkowski z Jarosławia.