W niedzielę 18 lipca 2021 r. na Forcie VIII Łętownia, w ramach Rowerowego Weekendu w Gminie Przemyśl odbyły się XXVI Mistrzostwa Polski Amatorów w Kolarstwie Górskim Family Cup – eliminacje Województwa Podkarpackiego. Zawody rozgrywane są od 1996 roku i są prawdopodobnie najstarszym cyklem tego typu w Polsce. Dzięki umowie z Polskim Związkiem Kolarskim posiadają oficjalny status Mistrzostw Polski Amatorów. Skierowane są do całych rodzin jak i indywidualnych kolarzy. Gmina Przemyśl w partnerstwie ze Stowarzyszeniem Family Cup organizowała imprezę już po raz 5. Na starcie zlokalizowanym na terenie Fortu Łętownia stawiło się ponad 30 zawodników. Wspierały ich ekipy kibiców, rodzina, przyjaciele, znajomi. Przygotowane trasy były wymagające, rywalizacja zacięta, ale przede wszystkim można tu było liczyć na dobrą zabawę. Zwycięscy otrzymali nagrody sportowe (dyplomy i puchary), pozostali kolarze otrzymali upominki w postaci gadżetów rowerowych. Po zmaganiach sportowych na wszystkich czekał poczęstunek przygotowany przez Koło Gospodyń Wiejskich w Nehrybce.
 Family Cup - 2021
Dziękujemy za wsparcie i pomoc w organizacji imprezy Powiatowi Przemyskiemu na czele z Panem Janem Pączkiem Starostą Powiatu.
Ogromne podziękowania należą się również tym, bez których ta impreza nie mogłaby się odbyć: Marcinowi Kosterkiewiczowi, Krzysztofowi Dziurzyńskiemu, Alinie Cieleckiej – Huk, Wiesławowi Sokolikowi, Andrzejowi Włochowi oraz Gabrieli Dereń, Klaudii Świętyniowskiej, Karolinie Dratwie-Lizak, strażakom z OSP Ujkowice.
Nad całością działań związanych z przygotowaniem i przebiegiem tego wydarzenia czuwała podobnie jak i w poprzednich edycjach niezastąpiona Anna Boratyn.
 
Galeria zdjęć dostępna jest na naszym facebooku - Przejdź
 
Plików:
Wyniki zawodów
Data 2021-07-20
Wielkość pliku 20.5 KB
Pobieranie 201